Salgın Hastalık Acil Durum Planı Uygulama

Salgın Hastalık Acil Durum Planı Uygulama

Salgın hastalık acil durum planı, bulaş riskinin en aza indirilmesi ve çalışanların sağlığının koruması için son derece önemlidir. Amaç, salgın (bulaşıcı) hastalığın ortaya çıktığı sırada oluşabilecek acil durum uygulama yöntemlerinin belirlenmesi olup olası riskleri ortadan kaldırmaktır.

Salgın hastalıkların sık-sık karşımıza çıktığı günümüzde, işgücü bakımından verimliliğin düşmemesi işletmelerde için son derece önemli olup çalışan sağlığını korumaya yönelik tedbirlerin alınmaktadır. Risk grubunda olan çalışanların gözetiminden bulaşıcı hastalıklara karşı çalışanların bilinçlenmesine ve şirket verimliliğinin düşmemesi için gerekli önlemlerin alınmasından salgın yönetimine kadar birçok konuyu kapsayan salgın hastalık acil durum planı ile süreç en az hasarla atlatılmaktadır.

İşletmelere özel çözümler sunan, ISG hizmetleri, salgın yönetimi ve acil durum planı ile bulaş sürecini kontrol altında tutmayı başaran APAK OSGB,  05.10.2011 tarih ve 125 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurumsal bir firmadır. İzmir ve Türkiye'nin ilk Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden biri olarak yıllardır kaliteli işlere imza atmakta,  salgın yönetimi ve acil durum planı hazırlama ve uygulamada işletmeye özel hizmetleri ile adını duyurmaktadır.

Salgın Hastalık İçin Acil Durum Planı İzmir

Salgın hastalık, kısa sürede bulaşan ve yayılan hastalık olup kontrol altına alınması genel sağlık güvenliği için son derece önemlidir. Salgın hastalıkların önlenmesi için yapılan salgın hastalık acil durum planı, salgınlar için bir erken uyarı sistemidir. Her an salgın durumu ortaya çıkabilir ve acil durumlardan biri olarak salgın öncesinde gerekli tedbirlerin alınması gerekir. ISG hizmetleri ile adından söz ettiren APAK OSGB, salgın yönetimi ve acil durum planı hazırlamada, uygulamada, süreci kontrol altına almada, önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerle işletmelerin kayba uğramasını önlemede her zaman güvenle başvurulan bir adrestir.

Salgın için acil durum planında çalışanların salgın hastalıklarla ilgili bilgilendirilmesi, çalışanlara gerekli koruyucu malzemelerin sunulması ve bunların kayıt altına alınması, bulaş riskine karşı kişi sayısının düzenlenmesi ve sosyal mesafe için gerekli tedbirlerin alınması, dışarıdan gelen paket içeriğinin sterilize edilmesi, misafirlerin sosyal mesafeye dikkat edilerek içeri alınması, Home Office çalışacak şekilde gerektiğinde gerekli alt yapının oluşturulması, dönüşümlü çalışma planının hazırlanması ve acil durum müdahale ekibi listesinin hazırlanması yer almaktadır.

Salgın Hastalık Acil Durum Eylem Planı İçin İzmir

İşletmeye özel ve uzmanların gözetiminde hazırlanan ve uygulamaya konulan salgın hastalık acil durum eylem planı, dönemsel olarak yenilenen bir salgın yönetimi ve acil durum planıdır. İşletmeler salgın dönemini bu plan ile kontrollü bir şekilde atlatabilir ve olası risklere karşı tedbirler alındığından iş süreçleri aksamadan salgın atlatılabilir. Tüm çalışanları kapsayan salgın hastalık acil durum eylem planı ile muhtemel salgınlara karşı alınması gereken tüm tedbirler alınmaktadır.

Salgın yönetimi acil durum planı için APAK OSGB ile iletişime geçebilir, işletmenizi olası salgın risklerine karşı korumak için profesyonel destek alabilirsiniz. Aldığınız tedbirlerle işletmenizi koruyabilir, onlarca sektörde ISG ve salgın yönetimi acil durum planı hazırlayıp sunan firmamızın kaliteli ve güvenilir hizmetlerinden sizler de faydalanabilirsiniz.

Salgın hastalıkların önlenmesi ve etkilerinin sınırlandırılması için risklerin kabul edilebilir seviyede olması, salgın yönetimi ve salgın acil durum planının da hazır olması gerekir. İşletmeye özel hazırlanan acil durum planı için profesyonel destek almak istiyorsanız APAK OSGB ile iletişime geçebilirsiniz, firmamızın deneyimli kadrosundan profesyonel bir salgın hastalık acil durum planı hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel bir çözüm ortağı olan APAK OSGB ISG hizmetleri için her zaman hizmetinize hazırdır.