Koruyucu Hekimlik Nedir?

Koruyucu Hekimlik Nedir?

Bir hastalığa yakalanmadan önce, o hastalığa karşı tedbirler alınması ortaya çıkacak iş gücü kaybının önüne geçebilecek en önemli unsurdur. Bu bağlamda koruyucu hekimlik nedir? Hangi hizmetleri yürütür veya işletmenizde hangi görevleri yapar? Dilerseniz hep birlikte inceleyelim. Bilindiği gibi hizmet veya ürün arz eden işletmelerde çalışanlar açısından her zaman iş kazası ya da mesleki hastalık tehlikesi mevcuttur. Mantık olarak bakıldığında bir işyerinden kazanç elde edenlerin çalışanlarını da mesleki hastalıklardan koruması gerekir. Sonuç itibariyle bu çalışanlar işletmenin kazanç elde etmesini sağlıyorlar ve insani anlamda mesleki hastalıklardan ve iş yerinde gerçekleşecek olan kazalardan korunmak en doğal haklarıdır. Üstelik 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ile yasal kuruluşlar bu zorunluluğu destekleyecek mahiyette bir takım tedbirler geliştirmişlerdir. Yasanın aksine hareket eden işletmelere ise oldukça ağır cezalar yine bu yasa ile öngörülmüştür.

Koruyucu Hekim İşyerinizde Gözlem Yapar

İş yeriniz özellikle mesleki hastalık riski taşıyorsa firmamızdan koruyucu hekim talep ederek çalışanların gözlemlenmesi ve şüpheli durumların işletme sahibi olarak tarafınıza iletilmesini pekâlâ sağlayabilirsiniz. Sizlerin de bilgisi dahilinde, gerekli durumlarda aşılama çalışmaları yaparak olası bir hastalık riskinin ortadan kaldırılması da yine hizmetlerimiz arasındadır. Elbette bu çalışmalar direkt olarak işletme sahibi veya onun yetkili kıldığı bir görevli marifetiyle de yürütülebildiğini anti parantez belirtelim. Bunun yanı sıra söz konusu risklerin önceden işletme sahibi ile paylaşılması ve işletme yetkililerinin bilinçlendirilmesi çerçevesinde yine profesyonel hizmetlerimizden faydalanabileceğinizi ifade etmek istiyoruz.

Koruyucu Hekimlik Hizmetlerinin Yanı Sıra İşyeri Hekimi Talep Edebilirsiniz

Özellikle bulaşıcı hastalıkların oldukça hızlı şekilde yayıldığı düşünüldüğünde kalabalık bir işletmenin kısa bir süre içerisinde tamamen etkilenebilmesi mümkündür. Dolayısıyla ortaya büyük bir iş gücü kaybının çıkması bir yana, bu hastalıklar nedeniyle çalışanlardan herhangi birisinin yaşamını yitirmesi gibi son derece üzücü ve maddi manevi açıdan işletmeyi zora sokacak durumların yaşanmasına hiç gerek yoktur. koruyucu hekimlik hizmetleri ile çok daha rasyonel ve optimum çözümler dururken önlem almamak her şeyden önce işletmenin kaybıdır diyebiliriz. Lütfen koruyucu hekimlik hizmetlerinin yanı sıra iş yeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı taleplerinizi bizimle paylaşınız. Sizlere bu alanda hizmet sunmaktan mutluluk duyarız. Esenlikler diliyoruz.

#koruyucuHekimlikNedir #koruyucuHekim #koruyucuHekimlik #osgbFirmalari #apakOsgb