İzmir İlk Yardım Eğitimi

İzmir İlk Yardım Eğitimi

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası gereği işletmelerde temel ilk yardım eğitiminin alınması zorunlu kılınmıştır. İlk yardım eğitimi APAK OSGB hekimleri tarafından verilmekte olup eğitim sonrası sınavla değerlendirme yapılmakta, yeterli görülmeyen personele yeniden eğitim verilerek eksikler tamamlanmaktadır. Eğitimlerin akılda kalıcılığı için günlük hayattan örneklemeler yapılmakta, ilk yardımla çözülebilecek gerçek olgularla en etkili ilk yardım eğitimi verilmektedir.

29 Temmuz 2015 / 29429 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İLKYARDIM YÖNETMELİĞİ’ ne göre ilk yardımcı personel eğitimleri Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş birimlerde verilmektedir. Eğitim sonrası sınav yapılmakta, sınavda başarılı olanlar için 3 yıl geçerli olan ilkyardım sertifikası hazırlanmaktadır. İlk yardım eğitimi için APAK OSGB’ ye başvurabilir, ihtiyacınız olan eğitimleri güvenilir bir kaynaktan alabilirsiniz.

İzmir İlk Yardım Eğitimi İçeriği

İşletmelerde ilk yardım eğitimi alması gereken personel sayısı İlk Yardım yönetmeliğinde belirtilmiştir. İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından ilk yardım eğitimi tarihi ve saat belirlenir. İlk yardım eğitimi verecek kurum Sağlık Bakanlığı yetki belgeli olup işyerinde görevli hekimleri tarafından ilk yardım eğitimi verilmektedir. Eğitim içeriği aşağıdaki gibidir. Bunlar;

  • İlk yardım genel bilgiler
  • Hasta veya yaralıyı taşıma teknikleri
  • Olay yeri, hasta veya yaralı değerlendirmesi
  • Kanama durumunda ilk yardım
  • Yaralanma durumunda ilk yardım
  • Boğulma, bilinç kaybı veya bilinç bozukluğu durumunda ilk yardım
  • Zehirlenme durumunda ilk yardım
  • Hayvan ısırması veya sokması durumunda ilk yardım
  • Göze, kulağa veya buruna cisim kaçması durumunda yapılması gereken ilk yardım

İzmir ilk yardım eğitimi için her zaman hizmetinize hazır olan APAK OSGB, işyerinde görevli hekimleri ile işletmelerin ihtiyacı olan ilk yardım eğitimlerini en etkili şekilde vermektedir.

İşyerlerinde İlk Yardım Eğitimi

Tüm iş yerleri tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre ilk yardım personeli çalıştırmak zorundadır. Tehlike sınıfına göre bulundurulması gereken ilk yardım personeli aşağıdadır.

Az tehlikeli sınıfta 20 çalışan için 1 ilk yardımcı

Tehlikeli sınıfta 15 çalışan için 1 ilk yardımcı

Çok Tehlikeli sınıfta ise 10 çalışan için 1 ilk yardımcı olmalıdır.

İlk yardım yönetmeliği çerçevesinde verilen ilk yardım eğitimleri sonrası yapılan sınavda başarılı olanlara ilk yardım sertifikası verilmektedir. Sertifika geçerlilik süresi 3 yıl olup süre dolduğunda eğitimler işyeri hekimi tarafından yinelenir. Profesyonel bir ilk yardım eğitimi almak isteyen işletmelerin tercihi olan APAH OSGB, kurulduğu günden bu yana kaliteli ve güvenilir hizmetleri ile ilk tercihler arasındadır.

İşyerlerinde Temel İlk Yardım Eğitim Zorunluluğu

Tehlike sınıfına göre işyerlerinde ilk yardım eğitimi almış kişilerin çalıştırılması zorunludur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişlerinin İş Güvenliği Mevzuatı kapsamında yaptığı denetimlerinde ilk yardım eğitimi en temel konulardan biridir. Temel ilk yardım eğitimleri ile İzmir ve çevresinde güvenilir bir birim olarak tercih edilen APAK OSGB, işyeri hekimleri tarafından verilen ilk yardım eğitimleri ile işletmelerin yanındadır.

İşyeri çalışma ortamı ve şartlarına göre şekillenen ilk yardım eğitimi sonrası sınavda başarılı olan katılımcılar ilk yardım sertifikasına sahip olmakta, İzmir ve Türkiye'nin ilk Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olan APAK OSGB işyeri hekimleri tarafından 3 yılda bir eğitimler tekrarlanmaktadır. Hizmet kalitesini her geçen gün yükselten ve daima müşteri memnuniyeti sağlayan firmamız, deneyimli kadrosu ve tecrübeli hekimleri ile her zaman hizmetinize hazırdır. İhtiyacını olan eğitim hizmetleri için APAK OSGB aradığınız ortak sağlık ve güvenlik birimidir.