ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Danışmanlığı

ISO 27001 danışmanlığı ciddi emek ve önemli maddi yatırımlarla elde edilen bilginin, korunabilmesi ile ilgili eğitimleri kapsamaktadır. Günümüzde şirketlerin muhasebe kayıtları, müşteri bilgileri, ticari sır niteliğindeki kayıtlar, personel bilgileri büyük çaba ve zaman harcanarak sağlanmakta ve koruma altında tutulmak üzere kaydedilmiş bulunmaktadır. Bilgilerin depolanmasının yanında bu bilgileri güven altında tutmak ve her an kullanılabilir durumda barındırmak giderek zorlaşmaktadır. Bu sebeple acımasız rekabet koşulları nedeniyle her an her yerden gelebilecek bilgi hırsızlığına karşı bin bir güçlükle elde edilen bilgileri koruyabilmek zorunlu bir hal almaktadır.

ISO 27001 danışmanlığı global hale gelen dünyada nereden geleceği belli olmayan tehlikelerin bertaraf edilmesi ve edinilen bilgilerin nasıl korunacağı hakkında bilgiler içeriyor. ISO 27001,

  • Edinilmiş olan bilgiyi koruma,
  • Kullanıma hazır halde tutma,
  • İzlenmesi gereken politika ve buna yönelik planların hazırlanması,
  • Planlamaların doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulanması,
  • Uygulamaların kimler tarafından ve nasıl yapılacağının belirlenmesi,
  • Kaynak yaratma ve kullanma yöntemlerini,
  • İyileştirme yapılması gereken noktaların tespiti ve kontrolleri

Konularında iyileştirmeler yaparak, bilgiye dönük kaynakların doğru kullanımını yapabilme faaliyetlerini içeriyor.

ISO 27001 danışmanlığı faaliyetlerinin işlerlik kazandırılmasına olanak sağlayan ISO 27001 sistemi, bu sisteme sahip işletmelerin yanında ticari ortaklar için de büyük bir önem taşımaktadır. Sistemin varlığı ticari faaliyetlerde alınacak kararları firmalar lehine etkilediği gibi, sürdürülebilir iş bağlantılarının sağlanmasına ve kurumlara saygınlık kazandırıyor. Bilgiyi elinde tutanların rekabette herkesten önde olacağı düşüncesinden hareketle, sistemin varlığı kurumlara istikrarlı bir şekilde gelir sağlanması açısından da önem taşıyor.

ISO 27001 danışmanlığı alarak sistemi bünyesinde işler hale getiren firmalar, karşılaşabilecekleri tüm ticari riskleri minimize ederken, aynı zamanda fazladan iş yükünün doğurduğu zaman kaybı ve mali külfetlerden kurtulmuş oluyor. Sağlıklı bir yapı içerisinde çalışma şansı yakalayan şirketler, her zaman doğru ve isabetli bilgilere dayalı olarak faaliyetlerine yön verebiliyor. Kişisel ve kurumsal birçok eğitim konusunda profesyonel yöntemlerle hizmet veren APAK Akademi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulumunda ve işletiminde güvenilir çözüm ortağı olarak uzman personelleri ile hizmet veriyor.

#iso27001güvenlikDanışmanlığı #bilgiGüvenliği #bilgiYönetimi #osgb #izmirOsgbFirmaları #osgbHizmetleri #apak #apakOsgb