İş Yerine Yönelik Eğitimler

İş Yerine Yönelik Eğitimler

Çağın gerekliliklerine uygun olarak gelişen endüstriyel sanayi atılımları insan odaklı sağlıklı çalışma prensiplerinin dikkatli bir şekilde ele alınmasını gerektiriyor. Mevcut yasalar çerçevesinde iş yerine yönelik eğitimler artık kanunlarla düzenlenmiş birer sorumluluk olarak işletmelerin yerine getirmesi gereken yasal zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. 
Dolayısıyla gerek İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) gerekse Ortak Sağlık Güvenlik birimi (OSGB) olarak adlandırılan yasal mevzuat 6331 sayılı iş kanunu ile işletmelere yüklenen sorumluluklar nedeniyle iş yeri eğitimlerini almış olmaları gerekiyor. Öncelikle bu eğitimlerle mevcut çalışma ortamında meydana gelebilecek ve özellikle insan yaşamını tehdit edebilecek olası kaza veya rahatsızlıkların önceden tespit edilerek önlenmesi ile sonrasında hayata geçirilecek yöntemlerin işletmelere aktarılması amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra aynı yasal şartnameler gereği olası bir kaza sonrasında insan yaşamının kurtarılmasına yönelik bir takım tedbirleri içine alan kapsamlı eğitim çalışmalarının önceden işletmeler tarafından edinilmiş olması gerekmektedir.

İşyerine Yönelik Eğitimler İşletmeyi Yasal Sorumluluktan Kurtarıyor

İzmir Osgb kuruluşları arasında ayrıcalıklı hizmetler sunan firmamız uzman eğitici kadromuz ile vermiş olduğu son derece kapsamlı işyerine yönelik eğitimler sayesinde işletmeler yasal sorumluluklarını yerine getirmiş sayıldıklarından hukuki zeminde gereklilikleri tamamlamış firma olarak kabul edilirler. Dolayısıyla bu çerçevede hem 2017 yılında yürürlüğe giren 6331 sayılı kanun hem de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2009 tarihli tebliğine uygun olarak hareket eden firmalar her bakımdan olası risklere karşı hazırlanmış olurlar. Bu çerçevede vermiş olduğumuz hizmetler;

1. Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri kapsamında

              ATEKS
İşyerlerinde patlayıcı maddeler özellik gösteren çalışma ortamı bulunması durumunda Ateks 137 yönetmeliği gereğini verilecek eğitimler. 16 saatlik minimum eğitim
              SEVESO
Büyük çaplı endüstriyel kazaların önlenmesi ve etkilerinin azaltılması hakkındaki yönetmeliğe göre belirlenen ölçüm kontrolleri ile kazaların sonuçlarını sınırlayan ölçüm kontrolleri şeklinde iki grupta eğitim verilmektedir.
              PKD (Patlamadan korunma dokümanı hazırlama)
Özellikle kimya endüstrisine bağlı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara sağlanan eğitim hizmetimiz.
         

Bu bağlamda Madencilik, Gıda, Tekstil, İnşaat, Kimya sanayi, Mekanik, Medikal gibi onlarca sektörde uygulama alanı bulan iş yerine yönelik eğitimler şirketler ve firmalar açısından çok yönlü kazanımlar sağlar. Lütfen Apak Osgb olarak bizlere İSG ve OSGB çerçevesindeki hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan soruları iletmekten çekinmeyiniz. Sizleri detaylar hakkında bilgilendirmek üzere telefonlarımız her zaman açık bulundurulmaktadır.
 

#osgbhizmetleri #işyerineyönelikegitimler #osgbfirmaları #apakosgb #isg #pkd #ateks #seveso