İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık

İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık

Maalesef her yıl dünyada 2,5 milyondan fazla insan çalışma koşullarında iş kazaları veya mesleki hastalıklara yakalanarak hayatını kaybediyor. Oysa iş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmetleri alan bir işletme çalışma koşullarını yasaların öngördüğü şekilde düzenleyebilir ve kendi çalışanlarının yaşamını koruma altına alınabilir. İstatistikî verilere göre küresel anlamda uygulanan bu tedbirler sayesinde büyük oranda başarı yakalanması pekâlâ mümkündür. Ülkemizde yapılan araştırmalara göre çalışma ortamlarında yaşanan iş kazalarının %78’i çalışanın riskli davranışlarından, %20'si mevcut iş yerinin barındırdığı risklerden ve kalan %2’lik kısmın engellenemez veya öngörülmesi mümkün olmayan nedenlerden kaynaklandığı görülmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası İşletmelere Büyük Sorumluluklar Yüklüyor

Elbette bu kadar hassas bir konuda herhangi bir yasal düzenlemenin Türkiye’de olmaması düşünülemez. Ülkemizde 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasası ile şekillenen mevzuatların tümü, faaliyetleri neticesinde kazanç elde eden işletmelere büyük sorumluluklar yüklüyor. Bu noktada firmamızın sizlere başta İSG (iş sağlığı ve güvenliği) standartları olmak üzere Risk Analizi, Acil Durum Eylem Planı, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi kurulması veya Patlamadan korunma dokümanı hazırlanması gibi oldukça önemli alanlarda profesyonel danışmanlık hizmetleri verdiğini gururla belirtmek isteriz. Uzman kadrosu ile firmamızdan iş güvenliği noktasında danışmanlık hizmetleri alarak hata yapma şansınızı minimuma indirmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Çünkü gelecekte yaşanabilecek üzücü olayları ancak profesyonel destek alarak önleyebilirsiniz.

Risk Analizi İle Farkına Varamayacağınız Güvenlik Açıkları Tespit Ediliyor<

Sizler belki oldukça uzun bir süredir çalıştığınız iş kolunda oldukça deneyim kazanmış olabilirsiniz. Fakat bu sizin tüm tehlikelerin farkında olduğunuz anlamına gelmeyebilir. Firmamızdan alacağınız danışmanlık çerçevesinde görevlendireceğimiz iş güvenliği uzmanlarımız gerek aynı iş kolunda geçmişte yaşanmış olayları ayrıntılı şekilde bilmesi ve eğitimini bu konuda almış olması gibi nedenlerden dolayı sizlerin öngöremeyeceği birçok tehlikeyi önceden fark ederek gerekli önlemleri almanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla risk analizi işleminin uzman tarafından yapılmasına ihtiyaç duyduğunu ifade edebiliriz. İnsan can ve mal güvenliği açısından hayati önem taşıyan bu hassas konu ile ilgili olarak lütfen bizleri aramaktan çekinmeyiniz. Makul fiyatlarla alacağınız iş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmetleri sayesinde huzurlu ve yasaların istediği düzeyde bir üretim yapmanın rahatlığına bizzat şahit olacaksınız.  Başarılı ve sağlıklı çalışmalar diliyoruz.

#işSağlığıveGüvenliğiDanışmanlık #riskAnalizi #işSağlığıVeGüvenliğiYasası #osgbHizmeti #apakOsgb